29 Ekim 2013 Salı

Dönüş..


Bloguma girmeyeli 3 yıl olmuş. Anneciğimi de kaybedeli hemen hemen o kadar oldu. Kötü bir 3  yılın ardından yavaş yavaş toparlanıyorum.

Öncelikle belirtmeliyim bu yazı bir 1st draft. Tekrar tekrar okuyup düzelterek yayınlamak gelmedi içimden. Olduğu gibi yazmak istedim.

Kötü bir 3 yılın ardından yavaş yavaş toparlanıyorum...Anneciğim sinsi bir hastalığa yakalandı. 2 yıl çekti bu hastalığı. Bir gün bile isyan etmedi, bir gün bile "Niye ben" demedi. Öleceğine inanmıyordu, ya biz öyle sanıyorduk. "Sen gözüme baksana sen! Bende bu hastalığa pabuç bırakacak göz var mı?" derdi hep. Espriye vururdu dökülen saçlarını. Acı çekmeye başladığında anladım anneciğimin gerçekten hasta olduğunu. Bir de o 5 mayıs sabahı.

Anneciğimi 2010 yılının ağustos ayında kaybettik. Mayıs-ağustos arası her şey flu. 4 Mayıs gecesi Taşucu'na gitmek için uçak bileti bakıyordu, sabahında ise felç geçirdi. Sonra bir atak daha sonra bir tane daha. Yavaş yavaş kaybettim annemi. Belki de alıştıra alıştıra gitti. Bir seferde gitseydi kaldıramayacağımı biliyordu.

Amacım 'drama queen'lik yapmak değil. Sadece bu blogu tekrar canlandırmak istiyorum, Tıpkı hayatımı yeniden canlandırdığım gibi. Babacığım bana en büyük destek. Hep destek oldu!  Sayesinde yarım bıraktığım doktorama tekrar başladım. Eskisinden daha çok istiyorum doktoramı bitirmeyi.

Sözün kısası bloguma geri dönüyorum. Başlığı da değiştirmek gerek sanırım. Taraf ve Tempo'da yayınlanan yazılarıma ek olarak okuduğum kitapların, belki yazdığım paper'ların özetini (ya da tamamını) yayınlamak istiyorum.

Umarım başarablirim,

Sağlıkla...

berfin


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder